Hukuki Hizmetler

Homes & Beyond'un hukuk uzmanları riski en aza indirir ve sorunsuz bir süreç sağlar.

Birçok yatırımcının, özellikle dil engeli, yasa değişikliği, para birimi ve piyasa koşulları gibi faktörler göz önüne alındığında, Türkiye gibi yabancı bir ülkeye yatırım yaparken ortaya çıkan potansiyel risklere karşı ihtiyatlı olmasını anlıyoruz. Bu nedenle Türkiye emlak piyasasına yatırım yapmak isteyen müşterilerimize hukuki hizmetler sunuyoruz.
Homes & Beyond, tüm belgelerin, kayıtların ve ilgili gerekliliklerin Türk gayrimenkul hukuku kapsamında herhangi bir hata olmaksızın yerine getirilmesini sağlamak için her müşterisine hukuk ve çeviri hizmetleri sağlayabilen özel bir hukuk ekibine sahiptir. Yatırım projesinin belirlenmesinden, pazar araştırması yapılmasına ve fizibilite çalışmasının yürütülmesinden, yatırım yapılan projelerin müşterinin adına kayıt altına alınması için tüm evrak ve ödemelerin sonuçlandırılmasına kadar, müşterilerimizin tüm satış sürecini anlamalarına yardımcı olacak bir danışmanımız da mevcuttur.

Why do we offer this service?

All the risks that our clients might identify have already been tackled by our dedicated team who worked on solving them in order to provide a great customer experience and profitable investment opportunities to our reputable clients.
At Homes & Beyond, we provide legal and translation services to every client ensuring that all documentation, registration, and necessary requirements are fulfilled within the Turkish law of real estate as well as ensuring that all documents required are submitted without any errors.
We also dedicate a consultant to help our clients in understanding the whole selling process from identifying the investment project, conducting market research, and feasibility study to finalizing all paperwork and payments to register the invested projects under the client’s name.

What else do we offer?

All documents are translated from the Turkish language to the desired language the client requests for such as Arabic or English to ensure transparency and avoid confusion and fraud issues.
Our translation services also include speaking with real estate agents to deliver the right message to our clients specifically when discussing the client’s ideas, preferences, and details associated with the project.

Compare listings

Karşılaştırmak
Open chat