İstanbul Türkiye’deki En İyi Özel Üniversiteler

Daha önce hiç, bir çok öğrencinin okumak için neden İstanbul’u tercih ettiğini düşündünüz mü? Söylenenlere göre İstanbul Türkiye’deki en iyi ve popüler tıp, turizm, yatırım ve eğitime sahip olan şehir. Yüksek öğrenim için, İstanbul listenizde bulunmalı çünkü Türkiye’nin en iyi üniversiteleri burada.

İstanbul’da yaşayan yabancı öğrenciler herhangi bir zorluk çekmiyorlar çünkü burada yaşayan insanlar İngilizce biliyor ve buranın atmosferi herkes için uygun. İstanbul’da yaşayan insanlar size yardım etmek için heveslidir. Bu yüzden Türkiye öğrencilerin ilk tercihidir.

İstanbul’daki okullar ve üniversitelerde master, lisans ve doktora yapabilirsiniz ve bunun yanında hukuk, mühendislik, iktisat ve tıp okuyabileceğiniz üniversiteler bulabilirsiniz.

İstanbul’da bir çok özel ve devlet üniversitesi var. Bu okullar, diğer şehirlerle kıyaslandığında size daha uygun bir eğitim sunuyor. İstanbul’daki en iyi okullar şunlar;

Bilgi Üniversitesi

Bilgi Üniversitesi 1996’da kurulmuş, Eyüp’te yer alan özel bir üniversitedir. Bu üniversite Türkiye’de 52’nci, dünyada ise 2476’ncı üniversitedir. Bu üniversite size İngilizce olan bir çok alanda kurslar sunar, örneğin; bilim, medya, yönetim bilimi v.b.

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi 1993’te kurulmuş, türdeş alanlarda araştırma yapan, Türkiye’de 13’üncü ve dünyada da 1433’üncü sırada yer alan kâr amacı gütmeyen bir üniversitedir.

Lisans ve lisanüstünde İngilizce eğitim verilmektedir. Koç Üniversitesi güçlü akademik yapısı, araştırma fırsatları, ulusal başarıları, canlı sosyal çevresi ve geniş kariyer imkanlarıyla diğer üniversitelerden ayrılır.

Koç Üniversitesi’nin bağlılığı üstünlüğe ve dünya akademisinde yankı uyandıracak güçlü kaynakları olan programlaradır. Üniversitenin bünyesinde Türkiye’nin kıdemli araştırmacıları ve dünya çapında iyi olan doktora programları vardır.

Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından 1996 yılında kurulmuştur. Gençlere dönük, bütün dünyadan öğrenci çekecek yüksek kaliteli eğitim metodlarıyla modern standartlarla uyumlu şekilde oluşturulmuştur. Bu üniversite Türkiye’de 38’inci, dünya da ise 2972’nci sırada yer almaktadır.

Yeditepe Üniversitesi’nde eğitim dili İngilizce’dir ve 12 fakülte ve yabancı diller okulu, ayrıca mesleki eğitim programı da bulunur. Üniversite Türkiye’deki üniversitelerin en iyisinden biri olarak görülür, yerel anlamda en iyi 50 Türk üniversiteleri arasında yer alır, lisans düzeyinde Tıp Fakültesinde verdiği tıp eğitimiyle dünya çapında en iyi 2000 üniversite arasında yer alır.

Beykent Üniversitesi

1997’de kurulan üniversite kâr amacı gütmeyen, Türkiye’de 71’inci, dünyada 4472’nci sırada yer alır.

Beykent Üniversitesi lisans öncesi öğrencilerine sertifakalar, diplomalar, iş birlikleri gibi eğitimler ve farklı alanlarda lisansüstü, master, doktora eğitimleri sunar.

Sabancı Üniversitesi

Sabanci Üniversitesi 1996’da Türkiye’de özel ve seçkin bir üniversite olarak kuruldu. Bu üniversite Türkiye’de 15’inci sırada ve dünyada 1490’ıncı sırada yer almaktadır. Üniversite, yüksek standartlarda bir eğitim ve mühendislik, sosyal bilimler, doğa bilimleri, organizasyon ve sanat gibi bir çok alanda araştırma sunuyor.

Üniversite, mezun öğrencileri için sunduğu iş imkanlarıyla anılan bir üne sahip. Ayrıca bütün eğitim programları İngilizce.

Bahçeşehir Üniversitesi

BAU olarak da bilinen Bahcesehir Üniversitesi Amerika, Kanada, Almanya, Kuzey Kıbrıs, Gürcistan, İtalya, Çin gibi bir çok ülkede farklı bölümlerde eğitim veren bir üniversite. 2023’te en iyi 500 üniversite arasına girmeyi hedefleyen bu kuruluş, 1998’de Beşiktaş’ta kuruldu. BAU Türkiye’de 33’üncü, dünyada ise 2619’uncu sırada yer alıyor.

Üniversite içerisinde; 8 fakülte, lisanüstü hazırlık programları için 4 enstitü, İngizce, Türkçe eğitim veren 4 okul, 4 adet sağlık servisi veren meslek okulu, uygulama okulu ve bilimsel araştırmalar için de bir merkez barındırıyor.

Acıbadem Üniversitesi

Acıbadem Üniversitesi 2007 yılında, Sağlık Kuruluşu desteğiyle kurulmuştur. Bu üniversitenin asıl amacı tıp ve sağlık merkezi olmak. Türkiye’de 123’üncü, dünyada ise 6784’üncü sırada olan İstanbul’da özel bir üniversite. Yani eğer kariyerinizi tıp alanında ilerletmek isterseniz Acıbadem Türkiye’de bulabileceğiniz en iyi okul.

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi, bilimsel alanda eğitim almak isteyenlerin tercih edebileceği en iyi üniversite. Bu üniversite 1997’de Fatih’te kuruldu ve İstanbul’da özel bir üniversite olarak 50’nci sırada, dünyada ise 3477’nci sırada yer almaktadır. Kadir Has Üniversitesi öğrencilerine bir çok türde kariyer imkanı sunmaktadır örneğin; mühendislik, hukuk, ekonomi, doğa bilimleri, sosyal bilimler ve daha fazlası.

KHÜ ayrıca öğrencilerine kütüphane, spor salonu, yurt dışında okuma, değişim programları ve ayrıca idari hizmetler gibi akedemik ve akademik olmayan bir çok sosyal imkan sunuyor.

Özyeğin Üniversitesi

Özyeğin Üniversitesi 2007’de kurulmuş, Türkiye’de 62’nci sırada ve dünyada 4039’uncu sırada. Bu üniversite olimpik yüzme havuzu ve olimpik stadyumuyla bilinir.

ÖZU ayrıca öğrencilerine kütüphane, spor salonu, yurt dışında okuma, değişim programları ve ayrıca idari hizmetler gibi akedemik ve akademik olmayan bir çok sosyal imkan sunuyor.

Doğuş Üniversitesi

Doğuş Üniversitesi 1997’de kurulmuştur, öğrencilerine 27 lisans programı ve 25 lisansüstü program sunar. Amerika ve Büyük Britanya’dan gelen, İngilizce kursuna katılan öğrencilerine bir fırsat sunar. Bu öğrenciler Arapça, Çince, Almanca ve Rusça dillerini öğrenebilme fırsatına sahiptir.

Doğuş Üniversitesi Türkiye’de 66’ncı, dünyada ise 4218’inci sıradadır.

Doğuş Üniversitesi ayrıca öğrencilerine kütüphane, spor salonu, yurt dışında okuma, değişim programları ve ayrıca idari hizmetler gibi akedemik ve akademik olmayan bir çok sosyal imkan sunuyor.

Compare listings

Karşılaştırmak
Open chat