İstanbul’daki En iyi Vegan ve Vegan Dostu Restoranlar

Türkiye kebabın vatanı olarak lanse edilmiştir, gerçek şu ki Türkiye herkesin ihtiyacını sağlayabilecek çok zengin bir mutfağa sahiptir. Türkiye, dünya üzerinde sebze tüketiminin en yüksek olduğu 10 ülke arasında. En meşhur geleneksel Türk yemeklerinde vegan dostu zeytinyağı vardır. Eğer vegan ya da vejeteryansanız İstanbul tam size göre. İstanbul size çok güzel vegan ve vejeteryan restoranlar kafeler sunar. Sizin için İstanbul’da kahvaltıdan öğlen yemeğine, akşam yemeğinden gece atıştırmalıklara kadar ve içinde etin olmadığı bir çok yemek dahil olmak üzere istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz en iyi ve ünlü bazı vejeteryan restoranların listesini yaptık.

– Healin foods

Healin Foods markası 2017’de İstanbul’da yeni bir sağlıklı yaşam plotformu yaratmak için kuruldu.

Burası Şişli’de, Teşvikiye’nin ortasında bulunuyor. Healin Foods ve misafirlerinin diyet ihtiyacını karşılayan vegan, vejeteryan, glutensiz ve zengin proteyin ve sağlıklı yağların bulunduğu menülerle yenilikçi ve dünya standartlarında hizmet veren bir mekan. Uluslararası mutfaktan Asya ve Anadolu mutfağına kadar bir çok farklı lezzeti deneyebilirsiniz.

Adres: Hüsrev Gerede Cad. No: 110 Teşvikiye-İstanbul
İnternet Sitesi: https://healinfoods.com/hakkimizda/
Instagram: @healinfood

– Bi Nevi Deli

Bi Nevi Deli bitkiler üzerine kurulu bir mutfaktır, Beşiktaş’ın Etiler mahallesinde bulunan restoran mevsim sebzeleri ve meyveleriyle, tahıllarla, fasulyelerle, kuru yemişle ve tohumlarla çok lezzetli vegan-vejeteryan yemekler sunar. İşletmenin amacı, işlenmemiş gıda, bitkiler ve minimum işlenmiş gıdaları kullanarak lezzetli ve besleyici yemekler hazırlamak.

Adres: Dilhayat Sokak No: 10/1 Etiler-İstanbul
İnternet Sitesi: https://binevideli.com/en/
Instagram: @binevideli

– Veganarsist

Bu restoranların çoğu %100, hiç bir koruyucu kullanmadan ve glutensiz olarak hazırlanmış ürünleri kullanmaktadır. Vegan müşterilerinin özel ihtiyaçları doğrultusunda butik servisler de vermektedirler. Restoran servisinin yanı sıra, bütün ürünleri çiğ, yarı pişmiş, pişmiş ya da dondurulmuş olarak Türkiye’nin her yerine kargoyla gönderilmekte ve böylelikle herhangi bir restorana bağlı kalmadan istediğiniz şeyi istediğiniz yerde yeme özgürlüğüne sahip olmuş olursunuz.

Adres: Halaskargazi Mah. Kuyumcu İrfan Sok. No:19 A Nişantaşı -Şişli / İSTANBUL
İnternet Sitesi: https://www.veganarsist.com/
Instagram: @veganarsistt

– Kafenasanat

Beşiktaş’ın incisi KafeNAsanat küçük ve lezzetli bir menü sunuyor. Beşiktaş’a her gittiğinizde ziyaret edebileceğiniz hoş bir mekan. Bu vegan dostu restoran ayrıca doğa dostu geridönüşümü olan materyallerle dekor edilmiştir. İçeriye girdiğinizde bir restorana girmiş gibi değil de eve girmiş gibi hissedeceksiniz.

Adres: Şair Nedim Cd Nüzhetiye Karakolu Sokak No:3/A Beşiktaş, İstanbul
İnternet Sitesi: https://linktr.ee/Kafenasanat
Instagram: @kafenasanat

– Mahatma

Mahatma Cafe ve Restauran Kadıköy’de bulunan çok meşhur vegan bir restorandır. Restoranın dışı ve içi Hindistan’daki Holi Renk Festivalinde olduğu gibi rengarenk. Mutfak %100 vegan. Yemeğe nefis bir şekilde yaklaşıyorlar, her bir yemeğin kendi rengi var. Eğer meşhur Türk kahvaltısının ya da hamur işinin tadını merak ediyorsanız ama bir vegansanız burası sizin yeriniz.

Adres: Rasimpaşa, Rasimpaşa Mah. Prof.Dr, Macit Erbudak Sk. No:50/A, 34716 Kadıköy/İstanbul
Instagram: @mahatmaacafe

Govinda

Govinda dünyada ünlü bir vejeteryan restoran ve kafe zinciri ve şimdi İstanbul Türkiye’de. Govinda İstanbul Goranga Yoga Merkezi’nde bulunuyor, Türkiye’deki tamamıyla vejeteryan olan tek Hint mutfağı. Vegan ve vejeteryan yemekler ayurveda ve satvik prensiplerine göre hazırlanıyor. Mutfaktaki herkes bhakti yoga denemeleri yapıyor ve yemekler de 5000 yıllık Vedic geleneksel kültürüne göre hazırlanıyor. Bu egzersizler Bhakti Yoga olarak adlandırılıyor, yemeği hazırlayanlar bu işi her gün aşkla yapıyor.

Adres: Buyukdere Cad. Naci Kasım Sk. Ayşe Hanım Apt. No: 6B Mecidiyekoy-Istanbul
İnternet Sitesi: https://en.govindaistanbul.net
Instagram: @govindaistanbul

YUZU

Bu restoran Japonya’nın huzur veren tarafını yansıtıyor. Anadolu yakasının en şık yerlerinden birinde bulunuyor, İstanbul’da tamamıyla vegan Asya restoranı bulmak nadirdir. Eğer suşi size göre bir yemek değilse bu restoranda salatalar, noodle ve pad Thai de var.

Adres: Caferağa, Şair Latifi Sk. No:41, 34710 Kadıköy/İstanbul
Instagram: @yuzu_moda

– Community Kitchen

Community Kitchen Fatih’te bulunan canlı ve popüler bir vegan-vejeteryan bir restoran. Community Kitchen, vegan burger ve vegan iskenderden bir çok lezzetli yemeğe kadar mükemmel vegan-vejeteryan yemekler sunar.

Adres: Ayvansaray, Lavanta Sk. No:14, 34087 Fatih/İstanbul
Instagram: @community_kitchen

Compare listings

Karşılaştırmak
Open chat