Istanbul’daki En Meşhur Alışveriş Merkezleri

Türkiye’deki alışveriş merkezlerinin yeni olduğu söylenebilir, AVM geçmişi 80’lere dayanır. İstanbul 200’den fazla modern AVM’ye ev sahipliği yapmaktadır ve bunların bazıları gerçekten çok büyüktür. Ayrıca İstanbul’daki AVMler buluşma ve eğlence merkezi olarak görülüyor.

Bir çok insan, İstanbul’da nerede alışveriş yapılır,
hediyelik eşya olarak ne alınır, İstanbul’da AVM’lerdeki trendler nelerdir, diye soruyor.
Bu yazıda İstanbul’daki en büyük ve en modern alışveriş merkezlerini bulacaksınız.

1) İstiniye Park

Bu AVM İstanbul’daki en büyük ve lüks AVM’lerden biri. İş merkezi olan Maslak ve Boğazda İstine ilçesinin ortasındadır. AVM ikiye ayrılmıştır; yüzlerce Türk ve uluslararası marka satışı yapan mağaza ve restoranlar için ayrılmış bir kat (çoğunlukla fast food), baharat ve geleneksel ürünler bulabileveğiniz bir pazar, 3d sinema odası ve daha fazlası.

Address:İstinye Bayırı Cad. No: 73 Sarıyer-Istanbul
İnternet sitesi: https://istinyepark.com.tr

2)Zorlu Center

Burası İstanbul’daki en yeni AVM’lerden biridir. Modern ve şıklık bir arada, Zorlu Center 180’den fazla Türk ve uluslararası lüks butiğin bir araya geldiği ayrıca çok çeşitli restoranların bir arada olduğu bir alışveriş merkezi. En üst kat açık hava şeklinde küçük, geçici olan dükkanlar için ya da aralıkta Noel marketlerinin bulunduğu bir alan olarak tasarlanmış.

Address: Levazim Mah. Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş, Istanbul
İnternet sitesi: https://www.zorlucenter.com.tr

3) İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi

Cevahir alışveriş merkezi İstanbul’un ve Avrupa’nın en büyük alışveriş merkeziydi ta ki Mall of İstanbul açılana kadar. Cevahir Avrupa yakasında Şişli’de bulunuyor. Cevahir alışveriş merkezine şehrin neredeyse her yerinden toplu taşımayla kolayca ulaşabilirsiniz. Metroyla buraya gelen misafirler metro durağından doğrudan alışveriş merkezine giriş yapabilirler.

Address: Büyükdere Cad. No: 22 34400 Şişli-Istanbul
İnternet sitesi: https://www.istanbulcevahir.com

4) Mall of Istanbul

Mall of Istanbul İstanbul’daki en iyi alışveriş merkezlerinden biri ve dünyadaki markaların yön bulduğu, etkileyici, farklı consepti ve bölümleriyle İstanbul’daki en işlevsel alışveriş merkezlerinden biri. Alışveriş merkezinin içinde kocaman bir eğlence parkıvar. İstanbul’daçocuklarınızla yapabileceğiniz eğlenceli aktivitelerden biri.

Address: Süleyman Demirel Bulvarı Mahmutbey/Başakşehir-Istanbul
İnternet sitesi: http://www.mallofistanbul.com.tr

5) Forum Istanbul

Forum Istanbul, Bayrampaşa’da 495.000 metrekarelik bir alana kurulmuştur, sadece İstanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri değil ayrıca Avrupa’nın da en büyüklerinden biri. 176.245 metrekarelik kiralanabilir bir alan ve 286 yerli ve uluslararası marka sunuyor. Ev dekorasyonunda lider olan IKEA ve Türkiye’nin ana yapı/inşaat firmalarından Koçtaş, teknoloji kısmında Media Markt, Teknosa, Bimeks gibi teknoloji markaları bulunuyor ve spor markaları olarak da Intersport, Adidas, Nike ve Fransız spor markası zinciri olan Decathlon da burada bulunuyor. Forum İstanbul sadece İstabullulara değil, H&M, Boyner, YKM, Marks&Spencer ve Zara gibi markalar ve anne-bebek, çocuk mağazaları, yemek katıyla turistlere de hitap ediyor.

Address: Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi 34045 Bayrampaşa / İstanbul
İnternet sitesi:http://www.forumistanbul.com.tr/

6) Akasya AVM

Akasya Acıbadem Alışveriş Merkezi Mart 2014’te açıldı. Avrupa ve Asya yakası arasında geçiş noktasında bulunuyor. Akasya’ya hem arabanızla hem de metro, metrobüs, otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Akasya AVM ziyaretçilerine, özel markalar, bir çok mağaza, eğlence ve yeme içme alternatifleriyle eşsiz bir alışveriş ve eğlence deneyimi sunuyor. 280’den fazla yerli ve yabancı marka Akasya AVM’de sizi bekliyor.

Address: Acıbadem Mah. Çeçen Sk. No:25, 34660 Üsküdar, İstanbul
İnternet sitesi: https://www.ak-asya.com.tr

7) Marmara Park

Marmara Park mükemmel bir lokasyona sahip, Esenyurt metrobüs durağının yanında,İstanbul’un Avrupa yakasında. Bu AVM alışveriş severler için mükemmel bir lokasyon, burası en önemli alışveriş merkezlerinden biri ve hatta alışveriş, eğlence sevdalısı turistlerin de kendileri için bir şeyler bulacağı bir alan.

Address: Marmara Park-D100, Çelebi Mehmet Sk. 33A-34515 Esenyurt
İnternet sitesi:https://www.marmarapark.com/en/

8) Watergarden AVM

Göz kamaştıran su gösterisi, ışıklar, lazer, havai fişek gösterileri, restoran ve kafeler. Sokak lezzetleriyle dolu nostaljik bir sokak, sinema, tiyatro, konser alanı, oyun ve macera parkı. Bunların tamamı ve daha fazlası Ataşehir’in göbeğinde Watergarden, İstanbul’da.

Address: Barbaros Mah. Kızılbegonya Sok. No.10/1-B.Ataşehir
İnternet sitesi: https://www.watergarden.com.tr

9) Aqua Florya Alisveris Merkezi

Aqua Florya Alışveriş Merkezi kapılarını 4 Ekim 2021’de, yepyeni bir konseptle geleneksel alışveriş merkezi mantığını değiştirmeyi amaçlayarak açılmıştır. Aqua Florya’nın en göz alıcı noktası eğlence ve alışverişi bir araya getirmesi ve dünyanın en büyük akvaryumu olan İstanbul Akvaryum burada bulunuyor. Ayrıca deniz manzarası eşliğinde çok çeşitli mutfaklar, kafeler, restoranlar, büyük bir amfi tiyatroyu burada bulabileceksiniz.

Address: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93-34153 Florya
İnternet sitesi : https://www.aquaflorya.com

10) Emaar Square

İstanbul’un Asyayakasındaki en büyük ve lüks alışveriş merkezlerinden biri. Burası alışveriş ve eğlence merkezi olan AVM 2017’de faaliyete girmiştir. Eğer lüks markalara ulaşmak istiyorsanız buraya gelebilirsiniz. Emaar Square Alışveriş Merkezi İstanbul’un atmosferine uygun olarak tasarlanmıştır. AVM çok büyük ve 3 kattan oluşmakta. Türklerin de alışveriş için tercih ettiği bir yer ve turistler için de dünya çapındaki en lüks markaların bulunduğu yer. Bu AVM lüks konutları, beş yıldızlı bir oteli, kayak alanını ve bir akvaryumu da içinde barındırıyor

Address: Ünalan, Libadiye Cd. No:88, 34700 Üsküdar
İnternet sitesi:https://www.emaarsquaremall.com

Compare listings

Karşılaştırmak
Open chat