Türkiye, İstanbul’da saç ekimi

Saç dökülmesi erkekler için çok hayal kırıklığı yaratan konulardan biridir ve saç ekimi geçtiğimiz yıllardan bu yana oldukça artan bir talep haline gelmiştir.

Türkiye, uygun fiyatları, hizmet kalitesi, iletişim becerileri, misafirperverliği, saygınlığı ve tecrübesi ile teknoloji ekipmanları ve dermatolog ve teknisyenlerden oluşan profesyonel tıbbi ekip eşliğinde plastik cerrahların, kliniklerin ve hastanelerin en son saç ekimi ameliyatlarını en iyi şekilde sunması ile dünyanın en iyi saç ekimi yapan ülkesi olarak kabul edilebilir. Ve İstanbul bu işin en iyi şekilde yağıldığı şehirdir.

Değere Göre Küresel Medikal Turizm Destinasyonları endeksi de Türkiye’nin dünyadaki en iyi 3 ülke listesinde olduğunu gösteriyor ve bu da ülkenin cerrahlarını ve kliniklerini çok iyi deneyimliyor. Ancak saç ekimi ameliyatı olmak isteyenler için ameliyattan önce bilinmesi gereken birkaç önemli husus vardır. İstanbul, Türkiye’de saç ekimi ameliyatı olmadan önce gerekli tüm bilgileri ve bilmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Saç ekimi işleminin maliyeti

Saç ekimi ameliyatları, İstanbul’un en popüler medikal turizm alanlarından biridir ve prosedürler aynıdır, ancak operasyonun maliyetleri farklıdır.
Bu tedavinin deneyimli cerrahlar ve asistan, uzman ve teknisyenlerden oluşan bir ekip tarafından yapılması gerektiğini bilmelisiniz.

Saç ekimine gelince, İstanbul’da 300’den fazla klinik ve 500 cerrah arasından seçim yapabileceğinizi söyleyebiliriz.

Cerrah ve klinik sertifakaları

Bu da saç ekimi yaptırmak istediğiniz cerrahın tecrübesi hakkında bilgi almanız ve sormanız gereken kritik bir konudur. Yıl ve hasta sayısından oluşmalıdır. Saç dökülmesi tedaviniz ve ameliyatınız için tanınmış bir cerrah ve klinik seçmelisiniz.

İstanbul ve Türkiye’deki klinikler ve tıp merkezleri ise ISO ve JCI gibi gerekli tüm sertifika ve akreditasyonlara sahip olmalıdır. Ayrıca TC Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olmaları gerekmektedir.

Saç ekimi işlemi türleri

Saç ekimi cerrahisi alanında iki cerrahi teknik vardır. Bunlar, Foliküler Ünite Nakli (FUT) ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’dur (FUE).
Hangisini seçmek istediğinizi bilmeli ve karar vermelisiniz. Aralarındaki fark, donörünüzün saçlarının kafa derinizden nasıl çıkarıldığıdır. Bunu tartışmalı ve karar vermeden önce klinikten veya cerrahtan danışmanlık almalısınız.

Ameliyat Sonrası Bakım Sorunları ve Yan Etkileri

Başarılı bir saç ekimi tedavisi gördükten sonra işlemin bununla bitmediğini bilmelisiniz. Günlük rutin hayatınıza geri dönmek için birkaç haftaya veya aya ihtiyacınız olacak. Bu, günlük olarak dinlenmeniz gerekeceği ve ameliyattan sonra saçlarınızın ekilen saç derinize bakım yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca saç ekiminizin olası enfeksiyon, ekilen kafa derinizde geçici his kaybı, kanama veya bazen göz çevresinde morarma gibi çeşitli yan etkileri olabilir.

Compare listings

Karşılaştırmak
Open chat