Türkiye'de Satılık Gayrimenkuller

Türkiye emlak piyasasında son yıllarda neler oluyor ve yabancı yatırım oranları neden yükseliyor? Tüm sorularınız aşağıda cevaplanmıştır.

Homes & Beyond şimdiye kadarki en iyi yatırım kararınızda size rehberlik etsin.

Son yıllarda Türkiye’de gayrimenkul piyasasında yabancı yatırımcıların oranında büyük bir artışa tanık olduk. Türkiye’yi yatırım yapmak için mükemmel bir yer yapan şey, karlılık ve esneklik konusundaki kanıtlanmış geçmişidir. Ülke hem Asya hem de Avrupa’yı kapsadığı için, deniz, şehir ve hatta yemyeşil park alanlarına bakan villalardan, dairelerden veya çatı katlarından, -makul bir fiyata sahip benim diyebileceğiniz- lüks mülklerden oluşan benzersiz gayrimenkul seçenekleri sunmaktadır.

Hayallerinizin mülkü artık ulaşılabilecek

Türkiye’de mülkleri olağanüstü kılan şey, her türlü ev sahibi için bir seçenek olduğu gerçeğidir. İster uçsuz bucaksız deniz manzarasına sahip bir eve, isterseniz de hareketli kente bakan, hatta dağların huzuru ve sessizliğine sahip bir eve yerleşmek istiyor olun, kesinlikle bu muhteşem ülkede bulacaksınız. Homes & Beyond’da Ankara, Bursa, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde yer alan gayrimenkulleri sunmaktayız Hangisini seçerseniz seçin, Türkiye’yi yeni eviniz olarak seçmekle asla hata yapmış olmayacağınızı garanti ediyoruz.

Türkiye gayrimenkulüne yatırım yapmanın faydaları

Türkiye’nin gayrimenkullerine yatırım yapmak birçok yönden akıllıca bir karardır:

  • Türkiye paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Buradaki mülkler genellikle AB veya Körfez Ülkelerine göre daha ucuzdur, bu nedenle ödediğiniz paranın değeri karşılığında çok iyi emlak seçenekleri elde edebilirsiniz. Örneğin, Londra’daki tek yatak odalı bir daire için ayıracağınız bütçe, Türkiye’deki birçok popüler bölgede size üç ila dört yatak odalı bir villa satın aldırtabilir.
  • Türkiye’de yaşamanın maliyeti de Batı ve Orta Doğu ülkelerinin çoğuna göre daha düşüktüt.
  • En yoğun şehirlerine yerleşmeyi seçseniz bile Türkiye’de yaşamın temposu diğer Batı ülkelerine göre daha yavaş ve daha stressizdir.
  • Türkiye’nin havası tüm yıl boyunca mükemmeldir. İster yaz, ister kış, sonbahar veya ilkbahar olsun, her zaman keşfedilecek bir yer, deneyimlenecek bir aktivite veya dinlenmek için bir kaçamak vardır.
  • Türk hükümeti turizme büyük ölçüde bağımlıdır. Bu, gayrimenkul sahipleri için satın al-kiraya ver düzenlemeleri gibi çeşitli yatırım fırsatlarına daha fazla kapı açmaktadır.
  • Türkiye yabancılara karşı çok misafirperverdir ve sosyalleşebileceğiniz pek çok göçmen topluluğu vardır.
  • Türkiye, genellikle dünyanın en sağlıklı beslenme şekli olarak adlandırılan Akdeniz beslenme şekline sahiptir!

Türkiye’de kendi adınıza bir mülk satın almak, ikamet başvurusunda bulunma hakkına sahip olmanızı sağlar, böylece ülkede daha fazla zaman geçirme özgürlüğüne sahip olursunuz. Ancak, gayrimenkulünüzü bir tatil evi olarak kullanmayı planlıyorsanız, o zaman bir turist vizesi geçerli olmakta ve ülkede geçirdiğiniz süreye bir kısıtlama uygulanmaktadır.

Öte yandan, kalıcı olarak Türkiye’ye taşınmayı planlıyorsanız, ikamet izni başvurusu ülkede daha uzun süre kalmanıza izin verir, böylece sonunda vatandaşlığınızı elde edebilirsiniz.

Neden Türkiye'ye Yatırım Yapmalı?

Yurtdışında mülk satın almakla ilgilenmenizin nedeni ne olursa olsun, ikinci eviniz olarak Türkiye’yi seçmenin birçok faydası vardır.

İşte en önemli dört nedenimiz:

Value for money

You can invest in very reputable and luxurious properties in Turkey by paying way less than other EU countries, for instance, a budget that would buy you a one-bedroom apartment in the London could buy you a three to four-bedroom villa in many popular areas in Turkey.

Climate

Turkey’s weather is perfect in all seasons and is suitable for different tastes as you will always find activities to do during any season. Whether it’s summer, winter, autumn, or even spring there will always be a place to explore, an activity to experience, or a getaway to relax in.

Cost of living

One of the main benefits of investing in the country because no matter how much you are paying it’ll still remain cost effective when compared to many countries therefore no need to worry about expenses like gas, electricity, council tax, maintenance, renovations, or even everyday groceries as anything you need will be at very affordable prices for you.

Turkish Residency

Buying a property in Turkey and have it registered under your name will allow you to be eligible to apply for residency in Turkey and have more freedom to spend more time in the country. However, if you are planning to use the property as a holiday home then a tourist visa will be applicable, and a restriction will be applied to the amount of time spent in the country. On the other hand, if you are planning to move to Turkey permanently, then a residents’ permit is the solution to staying more and having an opportunity to becoming a citizen.

Compare listings

Karşılaştırmak
Open chat